top of page

Natalie Milo Group

ציבורי·131 חברים

[טֵלֶוִיזִיָה]LIVE*] שריף נגד מכבי חיפה שידור חי 26 יולי 2023


פייר קורנו סובל מחום גבוה ולא ישחק נגד שריף טירספול

לירוקים אין מחליף טבעי בעמדת המגן השמאלי, גולדברג או גרשון כנראה יפתחו במוקדמות ליגת האלופות (ד', 20:00, ספורט1). "הקופים הירוקים" לא יעודדו, המועדון פנה למשטרה בעקבות האיסור על הכנסת ציוד


חדשות לא טובות למכבי חיפה שעות לפני משחק הגומלין נגד שריף טירספול הערב במוקדמות ליגת האלופות (רביעי, 20:00, ספורט1). המגן השמאלי פייר קורנו סובל מחום גבוה ולא יוכל לשחק, והמאמן מסאי דגו יצטרך למצוא פתרון בעמדה הזו.


מאחר שסאן מנחם עדיין לא רשאי לחזור לפעילות מלאה, למכבי חיפה אין מגן שמאלי טבעי נוסף ומי שעשוי למלא את המקום הוא שון גולדברג, ששיחק בעמדה הזו לאורך מרבית הקריירה. גם רמי גרשון יכול לשחק כמגן שמאלי.


על אף חשיבות המשחק, ארגון "הקופים הירוקים" הודיע שלא יעודד הערב בגלל איסור המשטרה על הכנסת ציוד עידוד, כולל הבמה וההגברה. אוהדי מכבי חיפה טוענים שאושר להם תוף אחד, ללא מקלות, אך במועדון הכחישו את נושא התופים והוסיפו שפנו פנו למשטרה במטרה לשנות את ההחלטה לגבי הבמה והציוד.


מכבי חיפה יודעת שהיא צריכה לנצח את שריף טירספול בשביל הסיכוי להשתתף עונה שנייה ברציפות בליגת האלופות, או לכל הפחות להבטיח השתתפות בשלב הבתים של הקונפרנס ליג. הערב היא תארח את אלופת מולדובה לעיני כ-30 אלף צופים ותנסה למחוק את ההפסד 1:0 בטירספול ולהבטיח את השתתפותה בסיבוב המוקדמות השלישי, שם ממתינה סלובן ברטיסלבה.


הירוקים מתכוננים למשחק נסוג של שריף בגומלין, המאמן הדגיש לשחקני ההכרעה את החשיבות להיות חדים במצבים אליהם הם מגיעים. דגו אמר עוד קודם במסע"ת: "איתמר ניצן? בטוח שהוא יעזור לנו גם בהמשך, לא כל גול והפסד יהיו באשמתו"


כשהיא צריכה למחוק פיגור 1:0 מהמשחק הראשון, מכבי חיפה תארח מחר (רביעי, 20:00) את שריף טיראספול, לגומלין במסגרת הסיבוב השני במוקדמות ליגת האלופות. במהלך האימון המסכם הערב, דגו והצוות המקצועי שוחחו עם שחקני ההכרעה - שרי, סבע, חזיזה ופיירו, והדגיש בפניהם את החשיבות שהם יהיו בפוקוס מחר, שכן הירוקים מתכוננים למשחק נסוג מאוד של המולדובים. בשלב זה, נראה כי יש עדיפות קלה לרפאלוב בהרכב.


עוד קודם, מאמן הקבוצה מסאי דגו, יחד עם השחקן צ'ארון שרי, דיברו היום במסיבת העיתונאים של הקבוצה לפני המשחק. "אנחנו לפני משחק מאוד חשוב", אמר דגו, "אנחנו אחרי משחק די טוב שלנו, אבל להגיע למגרש כמו של שריף, קבוצה מוכרת באירופה, עם הישגים. מאוד דומה לנו, זה קשה. עשינו את הכל, אבל אנחנו חוזרים הביתה לקהל שלנו עם כל הדחיפה. אני מאמין בקבוצה וחושב שנגיע מהרגע הראשון עם תשוקה אמיתית ונעשה את העבודה שלנו".


"אנחנו מכירים את כל השחקנים שם", המשיך המאמן, "יש רשימה באופ"א שאיתה אתה צריך להתמודד בשני המשחקים. אנחנו מכירים אותם. כמו שאמרתי, זו קבוצה מנוסה באירופה, אבל הם ירגישו את האווירה בסמי מהרגע הראשון. אי אפשר להמציא שחקנים אחרים, לבוא ולהכניס שחקן שלא רשום בסגל. היה להם בלם אחד שהיינו בטוחים שיפתח, אבל לא פתח. רוב השחקנים האיכותיים אנחנו מכירים והם שיחקו מולנו".


"ראינו אותם בשני המשחקים שלהם מול פארול, עשינו התאמות ובאנו עם רעיון מסוים שחשבנו שהוא הכי נכון. גם אותנו הם קצת הפתיעו, שיחקו יותר נסוג ונשכבו מאחור, בעיקר אחרי השער. עשיתי את השינוי במחצית שראיתי לנכון, גם זה לא עזר, אבל בסוף היו מספיק שחקנים כדי לבוא ולשנות את התוצאה. פחות היינו ביום טוב התקפית, אבל אני בטוח שמחר נבוא לידי ביטוי ויהיה בסדר".


כשנשאל על היכולת ההגנתית, דגו הגן על שחקניו והסביר: "שריף הגיעו לשניים שלושה מצבים אז משחק ההגנה לא היה גרוע. אתה צריך לתקוף ולהיות מוכן, שלא יתפסו אותנו עם המכנסיים למטה. הכדור היה 72% של שריף, אבל לפעמים אתה צריך להיות מוכן. התקפות מעבר יהיו והיו. אנחנו עושים את כל מה שצריך באימונים כדי לשפר את זה, נקווה שמחר יהיה יותר טוב".


"מול פארול הם שיחקו 4-4-2", המשיך דגו, "הקפטן והחלוץ עמדו גבוה והתכוננו לזה ובגלל זה באתי במערך מסוים, אבל בסוף הגענו למשחק וראינו משהו אחר. יכול להיות שהפעם המאמן שלהם יבוא בגישה אחרת וגם לזה אנחנו מוכנים. תמיד נהיה מוכנים לכל סיטואציה. תירגלנו מה שצריך, יודעים שנפגוש קבוצה אגרסיבית ומוכנים לכל הדברים האלה. אני בטוח שמחר יהיה טוב".


"גם השחקנים וגם אנחנו הצוות יודעים את המשקל של המשחק מחר", אמר המאמן, "ככל שאתה מכניס את עצמך ליותר מחשבות אתה מכניס יותר לחץ. השחקנים האלה עברו דברים מדהימים בשלוש שנים האחרונות, הרבה לחץ, אז אני מאוד סומך עליהם ועלינו כצוות, כמועדון. עם הקהל שלנו מחר, שריף ירגישו את זה מהרגע הראשון, אבל מאוד חשוב שגם אנחנו נבוא ונהיה אמיצים ואיכותיים".


לבסוף התייחס המאמן לאיתמר ניצן ולביקורות סביבו מאז שהצטרף לכרמל: "אנחנו כצוות וגם איתמר יודע, שהוא כרגע השוער הראשון ואני סומך עליו. איתמר יהיה מחר בשער, זה לא משהו שאני צריך להתעסק בו יותר מידי. כמו שאיתמר עצר מול האמרון בחוץ שניים שלושה מצבים של 100 אחוז אז אני בטוח שהוא יעזור גם בהמשך. לא כל גול והפסד יהיה באשמתו".

מי אנחנו

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

חברים

bottom of page